Цените на горивата остануваат со иста цена, се менува цената на мазутот

пред 6 дена

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) не се менуваат, додека малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 1,000 ден/кг и сега ќе изнесува 54,291 ден/кг.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Од 24.6.2022 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 110,00 (денари/литар)

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 112,00 (денари/литар)

– Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 110,00 (денари/литар)

– Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 107,00 (денари/литар)

– Мазут М-1 НС – 54,291 (денари/килограм)

Share

go88 bảo trì tải game tài xỉu đổi tiền that go88 go88 cho ios

sunwin aaa

Scroll to Top