(Видео) Со хеликоптер на МВР ставен под контрола пожарот кај село Караслари, велешко

ЦУК: Вонредна седница на советот на општина Неготино поради пожарот на Серта

пред 2 дена

Во 21.30 часот ќе се одржи вонредна седница на советот на општина Неготино на која ќе биде активиран и кризниот штаб, соопшти ЦУК.

„После седницата ќе следи детално соопштение за пожарот на Конечка планина (Серта) и планираните активности за негово гаснење“, информираат од ЦУК.

Текстот ЦУК: Вонредна седница на советот на општина Неготино поради пожарот на Серта е превземен од МАКФАКС.

Share
Scroll to Top