162 санкционирани возачи во Скопје, 20 возачи на мотоцикл

пред 3 дена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

На територија на град Скопје изречени се вкупно 162 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 16 санкции, 16 мерки за возење без возачка дозвола, 20 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Изречени се 10 мерки за користење на мобилен телефон, осум санкции за возење под дејство на алкохол, 13 мерки за технички неисправни возила и нерегистрирани возила, две санкции за минување на затворен сигнал.

Засилените акциски контроли продолжуваат.

Share

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime stream My Hero Academia Season 4

Tokyo Revengers Episode 20

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 15

english anime Attack on Titan Season 2 (Dub)

ani watch app Naruto (Uncropped) (Dub)

tải go88
Scroll to Top