175 возачи санкционирани за брзо возење

пред 2 недели

Во текот на вчерашниот ден, Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 175 возачи.

Од нив 11 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 76 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 99 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли ќе продолжат и во наредните денови. Од полицијата апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Share

anime to watch. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 146

AnimeHeaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 4

AnimeHeaven One Piece (Dub)

animeheaven es DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

english dubbed anime My Hero Academia

Scroll to Top