65 возачи казнети за возење под дејство на алкохол

пред 3 години

Во текот на вчерашниот ден по спроведената акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, биле казнети 65 возачи, информира МВР.

Од полицијата појаснуваат дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Share
Scroll to Top