Алфа Ромео го претставија болидот за 2021

Алфа Ромео го претставија болидот за 2021

пред 1 недела

Алфа Ромео на јавноста и го покажаа болидот со кој ќе се натпреваруваат во новата сезона, во Формула 1. Претходно своите болиди ги претставија Мекларен и Алфа Таури.

Новата сезона, ќе започне за нешто повеќе од еден месец, на 28.март во Бахреин.

Болидите на Алфа Роме и оваа сезона ќе ги возат Кими Раиконен и Антонио Џовинаци.

Сезоната 2020, во конкуренција на десет тимови, Алфа Ромео ја завршија на осмото место.

 

Share

Watch Rent-a-Girlfriend Episode 11 (https://funimationfree.com/m/4B2l/ep-11) at Funimation funimation streaming service

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 2 (https://animeflix.nl/m/2dXY/ep-2) at ANIMEFLIX animeflix ponyo

Scroll to Top