Анчелоти го аминувал трејдот помеѓу Евертон и Рома

Анчелоти го аминувал трејдот помеѓу Евертон и Рома

пред 3 месеци

Тренерот на Евертон, Карло Анчелоти, ја одобрил размената помеѓу неговиот клуб и Рома.

Голманот Робин Олсен, кој е позајмен од Рома ќе остане во Евертон, а на „Олимпико“, ќе се пресели Бразилецот Бернард.

Според „Трансфермаркт“, вредноста на Олсен изнесува шест милиони евра, а Бернерд е дупло поскап (13 милиони евра).

Сепак, Евертон, се ја прифатиле размената за да се ослободат од палатата на Бразиелцот. Бернард во Евертон имаше годишна плата од четири милиони евра, а во Рома ќе заработува нешто помалку од таа сума.

Share

AniWatch anime sites: Umibe no Étranger Episode Full

AnimeHeaven animeheaven dragon ball z: Jujutsu Kaisen (TV) Episode 24

Scroll to Top