АС: Варан ќе замине од Реал

АС: Варан ќе замине од Реал

пред 2 години

Рафаел Варан, во летниот преоден рок ќе го напушти Реал Мадрид. „АС“, тврди дека тој оваа одлука тој веќе му ја соопштил на Флорентино Перез.

Варан има договор со Реал до јуни 2022 година, што значи дека претстојниот преоден рок е последен во кој клубот може да заработи од трансферот на Варан.

Според овој извор, доколку во клубот добијат понуда која ќе ги задоволи нивните апетити, ќе му дозволат на Варан да го напушти клубот.

Варан, пред заминување од клубот беше и во 2019 година, но ја смени одлуката кога во клубот се врати Зинедин Зидан.

Пред две години Реал можеа да добијат помеѓу 80 и 100 милиони евра, сега ќе мора да прифатат многу помала сума. Инаку, Варан се поврзува со трансфер во Манчестер јунајтед.

Рафаел Варан цела деценија е во Реал, во 2011 година тој од Ленс пристигна во Мадрид.

Share
Link with us
  • go88
  • rikvip rikvip halloween tải game tip club
  • rikvip đẳng cấp tài phiệt dang nhap rikvip tải rikvip
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top