Барди блесна, Леванте во четврт-финалето на Кралскиот куп

Барди блесна, Леванте во четврт-финалето на Кралскиот куп

пред 1 месец

Леванте успеа да се пласира во четврт-финалето на Копа дел реј, откако на гости го совлада Реал Валјадолид со 2:4, а македонскиот репрезентативец Енис Барди го прослави враќањето во првиот состав на клуборт од Валенсија со прекрасен гол од слободен удар, со кој израмни на 1:1.

Тони во 13. минута ги донесе домаќините во водство, пред во 23. минута, Барди со еден трик-слободен удар успеа да го совлада противничкиот голман за израмнување. Микаел Малса во 45. минута донесе водство за гостите, кое подоцна во 59. минута го зголеми на 1:3 Коке. Вајсман во 65. минута им даде надеж на Валјадолид за пресврт, пред Моралес во 80-тата минута од пенал да ги постави конечните 2:4.

За Барди ова беше прв старт по паузата по повреда од ноември, откако на претходниот лигашки меч на Леванте влезе во игра како замена.

Share

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (Dub) Episode 10 at website https://animefreak.ws. See more animefreak dragon ball

Watch Redo of Healer Episode 2 Uncen at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll premium code

Scroll to Top