Барела: Лукаку е како Шекил, тројца не можат да го држат

Барела: Лукаку е како Шекил, тројца не можат да го држат

пред 8 месеци

Фудбалерот од средниот ред на Интер, Николо Барела е импресиониран од својот соиграч, Ромелу Лукаку, нарекувајќи го „природна сила“ и посочувајќи дека мора да го чуваат двајца-тројца дефанзивци на секој натпревар.

Белгиецот има постигнато 12 гола во 16 меча во Серија А оваа сезона, за да ги заддржи Интер на второто место во Серија А и италијанскиот репрезентативец вели дека самиот факт што тој постигнал 50 гола во 72 меча по преселбата од Манчестер јунајтед кажува доволно.

„Лукаку и Шекил О’Нил се спортисти кои својата физичка сила ја прават во спортска сила на теренот. Но, Ромелу е многу повеќе од обична сила. И на тренинг, ни требаат двајца-тројца да го чуваме. Вистинска сила на природата“, вели Барела.

Share

Website https://animebee.to: Watch Soushin Shoujo Matoi: Yuma-chin, Matomemashita - Nanimo Kitenakute... Natsu animebee Episode Full english dubbed anime

AnimeDao: Sotsugyou M: Ore-tachi no Carnival anime episode 2 online free at https://animedao.nl anime dao

School Days: Valentine Days (https://animeheaven.pro/m/BnL) Episode Full

Website https://kissanime.mx: Watch Fullmetal Alchemist: Premium OVA Collection kissanime Episode 3 cautious hero kissanime

Mobypicture: https://www.mobypicture.com/user/animefreakws

Forum feed-the-beast: https://forum.feed-the-beast.com/members/animefreakws.488024/#about

Scroll to Top