Барнли и Лестер го минаа четвртото коло во ФА купот

Барнли и Лестер го минаа четвртото коло во ФА купот

пред 8 месеци

Лестер се врати од рано водство на Брентфорд за 3:1 победа над второлигашот во четвртото коло на ФА купот, додека Барнли по неверојатната победа над Ливерпул на „Енфилд“ во средата, со 3:0 го совладаа Фулам во премиерлигашкиот дуел во најстариот светски куп.

Мадс Бек Соренсен ги донесе Брентфорд во водство во шестата минута од мечот, пред Лестер да се „разбуди“ во второто полувреме. Ченгиз Ундер во 46. минута израмни на 1:1, пред Јан Тилеманс од пенал во 51. минута да донесе водство за „лисиците“. Џејмс Медисон во 71. минута стави точка на натпреварот.

Барнли, пак, со двата гола на Џеј Родригез (31. и 71. од пенал) дојдоа до 0:2 водство на „Крејвен котиџ“, пред Кевин Лонг во 81. минута да стави точка на мечот.

ФА КУП, 4.КОЛО

Брентфорд – Лестер 1:3

Фулам – Барнли 0:3

Share

Tales of Vesperia ~The First Strike~ (https://animebee.to/m/2gkw) Episode Full

Animepahe: Umi Monogatari anime episode 12 online free at https://animepahe.cc online anime

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Website https://animeflv.uk: Watch Tenjoubito to Akutobito Saigo no Tatakai animeflv Episode Full watch anime free

Linkhay: https://linkhay.com/u/gogoanimelol

Pinterest: https://www.pinterest.com/gogoanimelol

Scroll to Top