Барселона го сака Луис Дијаз

Барселона го сака Луис Дијаз

пред 4 недели

Барселона е серизоно заинтересирана за крилниот напаѓач на Ливерпул и колумбиски репрезентативец Луис Диас, пренесуваат шпанските медиуми.

„АС“, наведува дека каталонскиот клуб планира засилување во нападот во текот на летниот преоден рок, а изборот паднал на Дијас, кој наводно сака да го напушти Ливерпул.

Во 2022 година, колумбискиот фудбалер пристигна во Ливерпул од Порто за 45 милиони евра.

Тој има договор со англискиот клуб до 30 јуни 2027 година.

Шпанските медиуми пренесуваат дека спортскиот директор на Барселона Деко веќе разговарал со менаџерот на Дијас, а преговорите би можеле да продолжат во следните неколку недели.

Дијас (27) сезонава за Ливерпул одигра 51 натпревар и постигна 13 голови.

Share
Scroll to Top