Барселона ќе го продолжи договорот со Араухо

Барселона ќе го продолжи договорот со Араухо

пред 8 месеци

Барселона ќе го продолжи договорот со Роналд Араухо до 2026 година. Во новиот договор откупната клаузула ќе изнесува 200.000.000 евра.

Араухо (21) на „Ноу Камп“ пристигна во 2017 година од Бостон Ривер.

Роналд Араухо вечерва ќе биде во почетниот состав на Барселона, против Јувентус во Лигата на шампионите. Колумбиецот ќе му биде партнер на Клеман Ленгле во одбраната бидејќи Џерар Пике е суспендиран.

Интересно минатата сезона Араухо бил најбрз дефанзивен играч во Ла Лига. На еден натпревар му била измерена брзина од 34,91 километри на час.

Share

AnimeHeaven anime heaven au: Watch So I'm a Spider, So What? Episode 10 (https://animeheaven.pro/m/6q4Y/ep-10)

AnimeDao watch animes: Watch Boku no Hero Academia 5th Season Episode 5 (https://animedao.nl/m/OdNR/ep-5)

Scroll to Top