Бартомеу не размислувал да поднесе оставка

Бартомеу не размислувал да поднесе оставка

пред 11 месец

Претседателот на Барселона, Џозеп Марија Бартомеу, рекол дека во ниту еден момент не размислувал да го напушти клубот. Вчера водечките шпански медиуми најавуваа дека Бартомеу ќе го напушти клубот, доколку владата на Каталонија, не го одложи гласањето за недоверба на клупското раководство.

„Никогаш не размислував да поднесам оставка. Тоа би било неодговорно. Во време на пандемија треба да се носат одговорни одлуки. Лоша одлука е да се остави клубот на администраторите“, рекол Бартомеу.

Првиот човек на Барселона верува дека ќе успе и да ги реши сите проблеми кои ги има со клубот Лионел Меси.

„Разбирам дека е лут што не замина. Се обидов да му објаснам нему и на неговото семејство дека не можеме да го пуштиме. Тој е клуч на комплетниот проект на Куман. Се надевам дека во иднина ќе каже дека е среќен, дека сака да го продолжи договорот и дека тука ќе ја заврши кариерата“, рекол Бартомеу.

За потсетување, референдумот за недоверба на клупското раководство треба да се одржи на 15 и 16.ноември. Претседателските избори во клубот ќе се одржат во март наредната година.

Share

https://animetv.cc anime tv attack on titan

Xue Ying Ling Zhu 2nd Season Episode 22

Website https://animedao.nl: Watch Nougyou Musume! animedao Episode Full boku no hero academia animedao

Website https://animeflv.uk: Watch Gintama Season 5 animeflv Episode 12 Special Announcement anime streaming

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/gogoanimebe

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/gogoanimelol

Scroll to Top