Бејл ќе им расипе плановите на Реал за преодниот рок

Бејл ќе им расипе плановите на Реал за преодниот рок

пред 9 месеци

Реал Мадрид стравуваат дека Тотенхем ќе им го вратат Герет Бејл, поради што ќе мора драстично да ги менуваат плановите за преодниот рок.

Реал, минатото лето, не трошеа на засилувања, а успеаја да заштедат и со намалувањето на платите на фудбалерите. Планот е тие пари да бидат инвестирани во младите ѕвезди Килијан Мбапе и Ерлинг Халанд.

Сепак доколку Бејл се врати во Мадрид, нема да можат да го реализираат планираното.

Причината е платата на Бејл. Велшанецот со Реал има договор до јуни 2022 година и неделна плата од 715.000 евра.

Бејл засега не ги исполни очекувањата во Тотенхем, има одиграно 11 натпревари, во сите натпреварувања, постигнал три гола.

Share

Hyperdimension Neptunia (Dub) Episode 12

WCOStream: Kämpfer für die Liebe (Dub) anime episode 2 online free at https://wcostream.cc dubbed anime

AnimeKisa: Eat-Man '98 anime episode 12 online free at https://animekisa.in animekisa

Website https://animeflix.nl: Watch Only Yesterday (Dub) animeflix Episode Full darling in the franxx animeflix

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/animeflixnl/

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/gogoanimelol/

Scroll to Top