Блажевиќ: Не напушти фудбалски поет, човек од народот

Блажевиќ: Не напушти фудбалски поет, човек од народот

пред 1 година

„Еден и единствен, народен човек“, вака во изјава за „Спортклуб“, зборува за починатиот Диего Марадона, легендарниот хрватски тренер Мирисла Ќиро Блажевиќ.

„Не напушти фудбалски поет. Имав можност да го запознам. На секој што ќе му пријдеше му пушташе рака ќе го прегрнеше. Имаше голема душа, тоа го покажуваше во секој момент. Се кај него беше спонтано. Од срце..Никој никогаш нема да има референци какви што имаше Марадона. Сегашните фудбалски ѕвезди, мислам на Роналдо и Меси купуваат авиони, се фалат со милионите, Марадона тоа никогаш не го интересирало. Тој живееше на поинаков начин, беше дел од обичниот народ, светот го сакаше, го обожуваше…Се разликуваше од останатите фудбалски великани, беше единствен во се. Фудбалска величина. Најдобар играч кого планетата имала можност да го запознае. Човек од народот. Марадона“, рекол Блажевиќ.

Share

watch subbed anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3

AniWatch Naruto

stream anime online Fairy Tail

anime online Josee, the Tiger and the Fish

AniWatch How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 1

Scroll to Top