Бразил го „скрши“ Перу во последните 20 минути

Бразил го „скрши“ Перу во последните 20 минути

пред 3 месеци

Фудбалерите на Бразил, убедливо го поразија Перу со 4:0, во второто коло на Копа Америка.

Бразилскиот селектор, Тите, во однос на мечот со Венецуела, направи шест измени во стартната постава. Тоа не им беше проблем за „Кариоките“, предводени од Нејмар и Тијаго Силва да забележат убедлива победа.

Бразил, постигна еден гол во првото полувреме, преку Алекс Сандро во 12.минута. Отпорот на Перу целосно го скршија во последните 20 минути.

Нејмар во 68.минута го постига 68 гол во националниот тим. Прв на вечната листа е Пеле со 77 голови.

Во самиот финиш конечните 4:0 ги поставија Евертон Рибеиро во 89. и Ришарлисон во 93.минута.Share

Website https://animeheaven.pro: Watch The Moment You Fall in Love animeheaven Episode Full animeheaven boruto

Website https://gogoanime.be: Watch Neon Genesis Evangelion (Dub v2) (Dub) gogoanime Episode 26 fruits basket gogoanime

Watch anime online for free at AnimeBee anime websites

Website https://animeflix.nl: Watch Cardfight!! Vanguard G Z (Dub) animeflix Episode 24 animeflix beastars

Folkd: https://www.folkd.com/user/animefreakws

Voz: https://voz.vn/u/animefreakws.1746641/#about

Scroll to Top