Буфон урива рекорди

Буфон урива рекорди

пред 5 месеци

Џанлуиџи Буфон, живата легенда на светскиот фудбал, во вторникот, испиша нови страници во историјата на Лигата на шампионите.

Јувентус, во вторникот вечерта, ја декласира Барселона на „Ноу Камп“ со 3:0. Буфон, кој во јануари наредната година ќе наполни 43 години, со неколку одлични интервенции успеа да го одбрани својот гол.

Легендарниот Џиџи е првиот голман во историјата на елитното натпреварување што успеал да не прими гол на натпревар, во четири различни декади.

Рекорд што веројано никогаш нема да биде соборен.

 

Share

WCOStream wcostream one piece: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) (https://wcostream.cc/m/DyBj) Episode 39

KissAnime seven deadly sins kissanime: Naruto (Dub) Episode 220

Scroll to Top