Вардар во 89.минута остана без победа над Шкупи

Вардар во 89.минута остана без победа над Шкупи

пред 9 месеци

Дербито одиграно во Чаир, во рамките на 16.коло во домашното првенство, помеѓу Шкупи и Вардар, заврши без победник 1:1. Шкендија по ова коло ја зголеми предноста во однос на Шкупи на четири бода, а исто зад лидерот заостанува и Македонија ЃП.

Вардар пропушти голема можност да ги однесе трите бода од теренот на Шкупи. Црвено-црните имаа предност од 77.минута, со голот на Мицевски од пенал, потоа не реализираа три чисти шанси, за што ги казни Дарбо со голот во 89.минута.

Резултати, 16.коло:

Академија Пандев-Борец 2:1
Македонија ЃП-Пелистер 2:1
Работнички-Ренова 3:1
Шкендија-Беласица 2:0
Шкупи-Вардар 1:1
Силекс-Струга 0:0

Табела: 1. Шкендија 36, 2. Шкупи 32, 3. Македонија ЃП 32, 4. Борец 22, 5. Силекс 22, 6. Струга 22, 7. Работнички 21, 8. Вардар 21, 9. Ренива 15, 10. Академија Пандев 14, 11. Пелистер 12, 12. Беласица 9.

Фото/fkvardar.mk

Share

Watch Shadows House (Dub) Episode 11

Room Mate (https://animepahe.cc/m/a3e7) Episode 12

AnimeDao: Tantei Opera Milky Holmes: Summer Special anime episode Full online free at https://animedao.nl haikyuu season 3 animedao

AnimeFreak: Carol anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime sites

Yoomark: https://yoomark.com/users/animefreakws

Webtoolhub: https://www.webtoolhub.com/profile.aspx?user=42267145

Scroll to Top