Вајналдум го одбил Ливерпул, сакал да продолжи во Барселона

Вајналдум го одбил Ливерпул, сакал да продолжи во Барселона

пред 5 месеци

Жоржињо Вајналдум, по завршувањето на сезоната ќе го напушти Ливерпул. Холанѓанецот ја одбил последната понуда за продолжување на договорот, тврдат неколку шпански медиуми, но и Ливерпул Ехо, кој секогаш е добр информиран за случувањата на „Енфилд“.

Овие извори објавија дека Вајналдум сметал, дека неговата етапа во Ливерпул е завршена и дека треба кариерата да ја продолжи во Барселона.

Барселона и во летниот период се обидуваше да го донесе Вајналдум, но клубот немаше пари за да го реализира трансферот. За шест месеци, Вајналдум ќе може како слободен играч да го напушти „Енфилд“.

Вајналдум, во зимскиот преоден рок, има право да преговара со Барселона, дури може и да потпише преддоговор.

Share

AnimeTV animetv dragon ball super: Watch Wonder Egg Priority Episode 10 (https://animetv.cc/m/Yz1a/ep-10)

AnimeDao a silent voice animedao: Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 50

Scroll to Top