Вест хем го купија Бенрама за 25 милиони фунти

Вест хем го купија Бенрама за 25 милиони фунти

пред 3 месеци

Вест хем го добија посакуваното засилување во крилото Саид Бенрама од Брентфорд, првично на позајмица, која следното лето ќе биде трансформирана во постојан трансфер за 25 милиони фунти.

Лондонскиот клуб се обидуваше да го добие алжирскиот репрезентативец на постојан договор, но откако се појавија проблеми на вториот медицински тест, се смени и договорот. „Чеканите“ ќе платат 5 милиони фунти однапред за 25-годишниот Бенрама до крајот на сезоната, пред постојаниот трансфер. Тој нема да може да игра на неделниот меч против Тотенхем поради административни проблеми.

„Пресреќен сум што сум дел од овој тим. Вест хем е историски клуб, кој е во Премиер лигата долго време и секогаш привлекувал добри фудбалери. Зборував со менаџерот и знам што се очекува од мене“, вели Бенрама.

Тој постигна 27 гола во 83 меча во Чемпионшип за Брентфорд.

Share

Sleepy Princess in the Demon Castle Episode 12 at website https://kissanimeonline.com kissanime site closed

Watch Fire Force Episode 15 at website https://animeflix.nl animeflix dragon ball

Scroll to Top