Вест хем со маки го мина петтолигашот Стокпорт

Вест хем со маки го мина петтолигашот Стокпорт

пред 3 месеци

Вест хем се намачи на гостувањето кај англискиот петтолигаш Стокпорт каунти, но сепак, избегна елиминација со 1:0 победа во третото коло од ФА купот.

Единствениот гол на мечот го постигна дефанзивецот Крег Досон, 10 години по неговиот претходен гол во ова натпреварување, откако по нафрлањето на Џерод Боуен беше највисок во скокот. Последниот гол во ова натпреварување, Досон го дал во 2010 година како фудбалер на Рочдејл против Јунајтед оф Манчестер.

Share

AnimeFreak anime freak tv: Watch So I'm a Spider, So What? Episode 6 (https://animefreak.ws/m/JXK9/ep-6)

KissAnime kissanime jojo: Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 105

Scroll to Top