(Видео) Имобиле и донесе предност на Италија во Скопје

(Видео) Имобиле и донесе предност на Италија во Скопје

пред 3 месеци

Само што започна второто полувреме, Италија постигна гол против Македонија за 1:0.

Италијанскиот капитен Чиро Имобиле ја шокраше Македонија во 47.минута. Долго нашата одбрана се мачеше да ја исфрли топката од шеснаесетникот, на крајот таа дојде до Барела кој упати страотен удар, топката од гредата се одби до Имобиле кој ја смести во голот.

Фото/gazzetta.it

Share
Scroll to Top