(Видео) Кога голманот е херој – Проведел со гол за Лацио во 95. минута извлече реми со Атлетико

(Видео) Кога голманот е херој – Проведел со гол за Лацио во 95. минута извлече реми со Атлетико

пред 10 месеци

Враќањето на Лацио по долга пауза во Лигата на шампионите не можеше да биде подраматично. Против Атлетико Мадрид, клубот каде што тренер е нивната поранешна ѕвезда Диего Симеоне, тимот на Маурицио Сари имаше негатива од 0:1 од 29. минута кога Пабло Бариос ги донесе „рохибланкос“ во водство.

Кога изгледаше дека Чоло си заминува од Рим со три поени, на сцена стапи голманот на Лацио, Иван Проведел покажа дека се снаоѓа и на позиција на напаѓач, постигнувајќи убав гол со глава за израмнување.

Share
Scroll to Top