(Видео) Поранешниот напаѓач на Шкупи и пресуди на Црвена звезда

(Видео) Поранешниот напаѓач на Шкупи и пресуди на Црвена звезда

пред 3 месеци

Чукарички ја победи Црвена звезда со 2:1, во дерби мечот одигран во шампионатот на Србија. Централна фигура на натпрварот беше поранешниот напаѓач на Шкупи, Сандеј Адетунџи.

Нигериецот во првото полувреме изнуди пенал за својот тим, а во 75.минута постигна извореден гол со кој Чукарички го победи фаворитот.

Адетунџи две години го носеше дресот на Шкупи, одигра 54 натпревари постигна 31 гол.

Share
Scroll to Top