(ВИДЕО) Фудбалерите до 21 година ремизираа против Ерменија

(ВИДЕО) Фудбалерите до 21 година ремизираа против Ерменија

пред 1 година

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 ремизирашеа 1:1 во пријателски натпревар против соодветната селекција на Ерменија. Мечот се одигра на комплексот на ФФМ, а селекторот Драган Канатларовски им даде шанса на сите повикани фудбалери.

Абази ја доведе Македонија во водство во 30.минута, по одличната асистенција на Методи Максимов кој продре по десната страна.

Ерменија израмни на почетокот на второто полувреме. Калукјан откосо од левата страна шутираше и успеа да ја затресе мрежата на Македонија. Аларведјан во 45.минута ја погоди и гредата.

Share
Scroll to Top