Влахова победи на првиот слалом во сезоната

Влахова победи на првиот слалом во сезоната

пред 6 месеци

Петра Влахова од Словачка победи на првата трка во слалом, во новата сезона во Светскиот куп, која се возеше во Леви, Финска.

Влахова, по двете возења, забележа вкупно време од 1:50.11 минути. Второто место, со 18 стотинки послабо време од победничкото, го освои Михаеле Шифрин. За Американката ова беше прва трка по пауза од девет месеци.

На третата позиција се пласира Австријката Катрина Лиенсбергер (1:50.68).

Во Леви не настапија Швеѓанките кои мораа да бидат во задолжителниот карантин.

Утре, на истата патека, скијачките ќе возат уште една трка во слалом.

Share

GoGoAnime gogoanime tower of god: Watch My Hero Academia 3 (Dub) Episode 13

AnimeDao free anime: Jujutsu Kaisen (TV) Episode 24

Scroll to Top