Волкот „удри“ по своите за ново разочарување за Арсенал, Алиоски и Лидс ги здробија Њукасл

Волкот „удри“ по своите за ново разочарување за Арсенал, Алиоски и Лидс ги здробија Њукасл

пред 12 месеци

Тео Волкот стрелаше против „својот“ Арсенал за да донесе на Саутемптон 1:1 реми на „Емирати“ во уште еден разочарувачки меч за „топчиите“, и уште еден меч кој го завршија со 10 играчи.

Поранешниот фудбалер на Арсенал ја стресе мрежата на Лено уште во 18-тата минута за да ги налути фановите на „топчиите“ со својата прослава, но тимот на Микел Артета успеа да се врати во игра во 58. минута со редок гол на Пјер-Емерик Обамејанг. Сите надежи дека може да се стигне до трите поени беа уништени кога Габриел за само четири минути доби два жолти картони, оставајќи ги домаќините со играч помалку, еден меч откако Гранит Џака исто така доби црвен картон.

Арсенал остануваат 15-ти со 14 поени, додека Саутемптон пропуштија шанса да избијат на првото место на табелата пред дербито Ливерпул-Тотенхем и остануваат трети со 24 поени, еден поен зад тие два клуба.

На „Еланд роуд“, пак, македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски се запиша во листата на стрелците во мечот со седум гола, во кој Лидс со 5:2 ги декласираше Њукасл. Алиоски стрелаше во 85. минута за 4:2 водство, а голови постигнаа и Бемфорд, Родриго, Далас и Херисон.

Евертон сврзаа две победи во низа за да се искачат на петтото место на табелата по импресивниот 2:0 триумф на гости кај Лестер. Ришарлисон во 21. минута и Мејсон Холгејт во 72. минута ја обезбедија победата за тимот на Карло Анчелоти.

ПРЕМИЕР ЛИГА, 13.КОЛО

Арсенал – Саутемптон 1:1

Лидс – Њукасл 5:2

Лестер – Евертон 0:2

Share

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime dub Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

anime dao AnimeDao Attack on Titan Final Season

AnimeDao Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 9

AnimeDao Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 8

Scroll to Top