Гарсија лесно преку Радукану на разочарување на англиската публика

Гарсија лесно преку Радукану на разочарување на англиската публика

пред 2 месеци

Французинката Каролине Гарсија со 6:3/6:3 ја совлада шампионката од САД опен, Британката Ема Радукану, ставајќи крај на надежите на домашната публика за уште една серија од соништата на тинејџерката.

Радукану, кој се мачеше и во првото коло, не успеа да се спротистави на искусната Гарсија, која ја комплетираше победата за само 90 минути.

Share

sunwin

sunwin apk sunwin web sunwin club

sunwin sunwin tải sunwin apk

sunwin

sunwin web sunwin.apk mới nhất sunwin

Scroll to Top