Гвардиола: Арсенал ќе направат грешка ако го отпуштат Артета

Гвардиола: Арсенал ќе направат грешка ако го отпуштат Артета

пред 9 месеци

Манчестер сити преку Арсенал изборија пласман во полу-финалето, во Лига купот. „Граѓаните“, во Лондон, славеа со 4:1, со што ја продолжија агонијата во која се наоѓаат.

Пеп Гвардиола, по натпреварот, рекол дека Арсенал ќе згрешат доколку го отпуштат Микел Артета. Артета, три и пол години, му беше помошник на Гвардиола во Манчестер сити.

Арсенал, во Премиер лигата, се наоѓа на 15 место, со скромни 14 поени. Ова е најлош старт на клубот во една сезона, во последните 39 години.

„Добро ги познавам човечките и тренерските квалитети на Артета. Не измислувам работи, заедно работевме во Манчестер сити, заедно створивме еден од најуспешните клубови во англиската историја. Без него немаше да успеам“, рекол Гвардиола и дополнил.

„За да створите нешто, потребно ви е време, јас тоа го добив мо мојата прва сезона во Манчестер сити. Прашање на време е кога Артета ќе почне да бележи добри резултати“.

Share

WCOStream: Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow anime episode Full online free at https://wcostream.cc animes online

Hamtaro Movie 1: Ham Ham Land Big Adventure Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch Claymore aniwatch Episode 26 anime sites

Website https://animedao.nl: Watch Macross F: Choujikuu Gekijou animedao Episode Full a silent voice animedao

Gitlab: https://gitlab.com/animeflixnl

Tapas: https://tapas.io/gogoanimelol

Scroll to Top