„Гвардиола? Да не беше Меси немаше да ја освои ЛШ“

„Гвардиола? Да не беше Меси немаше да ја освои ЛШ“

пред 7 месеци

Пеп Гвардиола по заминувањето од Барселона никако не успеава да направи некој значаен резултат во Лигата на шампионите. Со Баерн три пати испаѓаше во полу-финалето, а со Манчестер сити не успеа да ја мине четврт-финалната фаза.

Не е мал број на оние кои сметаат дека во Барселона Лионел Меси бил факторот што Гвардиола два пати успеал да ја освои Лигата на шампионите.

Во едно интервју тоа го истакнал и поранешниот германски репрезентативец и тренер Феликс Магат.

„Меси ги освојуваше трофеите, не го освојуваше Гвардиола.Без него никогаш не може да функционира системот на Пеп. Доколку функционираше ќе ја освоеше Лигата на шампионите со Баерн и Манчестер сити“, рекол Магат и дополнил.

„Прво Баерн, а сега и Манчестер сити не го донесоа за да освојува домашни трофеи“.

Share

AnimeFreak anime freaks website: Watch The Seven Deadly Sins Episode 15

AnimeHeaven boruto anime heaven: Watch Spirit Chronicles Episode Preview

Scroll to Top