Гол и асистенција за СМС – Лацио победи во Специја

пред 2 години

Лацио, на гостувањето кај Специја, ја забележа петтата победа во Серија А. До победата, екипата на Симоне Инзаги ја предводеше спрскиот репрезнетативец, Сергеј Милинковиќ-Савиќ (СМС). Екипата од Рим, во Специја победи со 2:1. Лацио головите ги пстигна во првите половина час. СМС во 15 минута му асистираше на Чиро Имобиле, кој го постигна петтиот гол во сезоната. Во 33.минута, СМС постигна преубав гол од слободен удар. Играчите на Специја внесоа неизвесност во мечот со голот ан Нбал Назол во 64.минута. До крајот на натпреварот, ВАР ги поништи головите на Фелипе Каиседо и Андреас Переира.

Share

sunwin.apk mới nhất tải sunwin apk tải sunwin apk

sun win

sunwin

sunwin apk tải sunwin game bài sunwin

sunwin apk tải sunwin apk sunwin.apk mới nhất

Scroll to Top