Го избркаа од Шалке, се сели во Келн

Го избркаа од Шалке, се сели во Келн

пред 10 месеци

Искусниот напаѓач Ведад Ибишевиќ од јануари ќе игра во нов тим. 36-годишникот постигнал договор со Келн. Ибишевиќ, минатата недела доби отказ во Шалке, откако се степал со помошникот тренер.

Келн имаат проблем со ефикасноста од почетокот на сезоната, во клубот веруваат дека тој проблем ќе го решат со поранешнот играч на Волфсбург и Херта.

Ибишевиќ како слободен играч се сели во Келн, а официјално за клубот ќе може да настапува од 1.јануари.

Германските медиуми претпоставуваат дека тој ќе потпише договор до крајот на сезоната, со опција соработката да биде продолжена на уште една сезона.

Share

Uma Musume: Pretty Derby (https://animedao.nl/m/MAxl) Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch Gangsta. (Dub) aniwatch Episode 12 watch anime online

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Website https://gogoanime.be: Watch Hakugei: Legend of the Moby Dick (Dub) gogoanime Episode 26 gogoanime haikyuu to the top

Seositecheckup: https://seositecheckup.com/seo-audit/animefreak.ws

Snupps: https://www.snupps.com/kissanimemx

Scroll to Top