Грилиш ги избриша пораките во кои страствено навива за Манчестер јунајтед

Грилиш ги избриша пораките во кои страствено навива за Манчестер јунајтед

пред 2 месеци

Еден од најсигурните знаци дека Џек Грилиш е пред договор за трансфер во Манчестер сити, покажува што капитенот на Астон вила реши да прочепка низ својот Твитер акаунт и да ги избрише твитовите во кои јасно навива за нивниот лут градски ривал, Манчестер јунајтед.

Повеќе извори денеска потврдија дека договорот од 100 милиони фунти е пред комплетирање. Но, во минатото тој јасно ја поддржувал црвената страна на Манчестер.

„Фудбалот е тука! Ве молам Јунајтед победете, а Сити загубете, не можам да гледам како Сити станува шампион“, вели во една порака од 2012.

„На пат на тренинг, сонцето свети, едвај го чекам мечот вечерва, ајде Црвени“, вели друг твит.

„Обожавам да го слушам Дрејк на слушалки пред заспивање. Малку ќе дремнам па ќе гледаме Јунајтед вечерва“, стои во третиот.

Сепак, понуда од 100 милиони фунти, и шанса да заигра во еден од најсилните европски клубови, очигледно е попримамлива.

Share

Website https://kissanime.mx: Watch Vampire Knight: Guilty kissanime Episode 13 watch anime free

Website https://animebee.to: Watch The Call of the Wild animebee Episode Full stream anime online

Website https://gogoanime.be: Watch Magic User's Club OVA (Dub) gogoanime Episode 6 gogoanime 17

Watch anime online for free at AnimeHeaven boruto anime heaven

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/15045076

Blogger: https://www.blogger.com/profile/06446856437789664718

Scroll to Top