„Гробарите“ бурно ја прославија 50-годишнината

„Гробарите“ бурно ја прославија 50-годишнината

пред 6 месеци

„Гробарите“, организираната група на навивачи на фудбалскиот клуб Партизан вчера ја прославија својата 50-годишнина со фантастично шоу на стадионот на белградскиот клуб.

Со огномет на „Хумска“, „Гробарите“ го прославија своето свечено основање во 1970-та година. Прекарот тие го добие поради црно-белите дресови на својот омилен клуб, кои биле слични со униформите на гробарите.

Share

AnimeFreak amine freak tv: Watch TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 2 (https://animefreak.ws/m/QRr6/ep-2)

AnimeDao dubbed anime: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (https://animedao.nl/m/Y1Px) Episode Preview 02

Scroll to Top