Даглас Коста е ограбен додека потпишувал за Баерн

Даглас Коста е ограбен додека потпишувал за Баерн

пред 5 месеци

Крадците чекале да отиде во Минхен, па го ограбиле домот на бразилскиот фудбалер од Јувентус, Даглас Коста. Тој се враќа во Минхен, кај шампионот, но најверојатно ќе мора да заборави на скапоценостите што ги имал во домот во Торино.

Стратегот на Јуве, Пирло го отпиша Бразилецот, па овој реши повторно да го облече дресот на баварскиот клуб. Во Баерн е на едногодишна позајмица.

Додека Коста го преставуваа во Минхен, крадците кои биле добро информирани за целата ситуација, го украле накитот, саатите и другите вредни работи од неговиот дом со што го оштетиле за неколку стотина илјади евра.

Полицијата покренала истрага за грабежот.

Share

One Piece Episode 958 at AnimeFreak anime freaks tv

Watch Attack on Titan Episode 3 at website https://gogoanime.be darling in the franxx gogoanime

Scroll to Top