Двајца позитивни на Ковид-19 во Манчестер сити

Двајца позитивни на Ковид-19 во Манчестер сити

пред 2 години

Фудбалерите на Манчестер сити, Габриел Жесус и Кајл Вокер се позитивни на коронавирусот. Покрај фудбалерите, позитивни на вирусот биле и двајца членови на стручниот штаб .

Според правилата на премиер лигата и здравствените протоколи во Велика Британија, заразените се наоѓаат во изолација.

Ова е лоша вест за менаџерот Пеп Гвардиола, бидејќи Сити во наредниот период ќе одиграат неколку тешки натпревари.

„Граѓаните“, утре ќе го пречекаат Њукасл, во понеделник ќе гостуваат кај Евертон, на 3.јануари ќе се сретнат со Челси во Лондон, а три дена подоцна ќе играат против Манчестер јунајтед, во полу-финалето на Лига купот.

Share

sunwin

tải sunwin

tải sunwin apk tải sunwin game sunwin

game bài sunwin game bài sunwin tải sunwin

sunwin.apk mới nhất game sunwin sunwin apk

Scroll to Top