Деле Али пак ја „спука“ со Мурињо, дали е готово за него во Тотенхем?

Деле Али пак ја „спука“ со Мурињо, дали е готово за него во Тотенхем?

пред 6 месеци

Жозе Мурињо посочи дека Деле Али создал проблеми за сопствениот тим, откако го извади англискиот репрезентативец од игра при 3:1 победата над Стоук во Карабао купот, предизвикувајќи бурна реакција на фудбалерот.

Али, кој е поврзуван со трансфер во ПСЖ веќе во јануари, доби шанса да биде стартер во мечот од лига купот, но беше виновен за губењето на топката по која дозволи Стоук да израмни во второто полувреме. „Твојата игра не чинеше гол“, се слушна Мурињо како му довикува на Али, а потоа го извади одигра.

„За мене, играч кој игра на таа позиција е играч кој мора да креира шанси, а не да креира проблеми за својот тим“, изјави Мурињо по мечот.

Бејл стрелаше, Тотенхем во полуфиналето на Карабао купот

 

Share

AniWatch animes online: Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 132

AnimeFreak anime online: Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 25

Scroll to Top