Добил ќотек, го пцуел Коби Брајант

Добил ќотек, го пцуел Коби Брајант

пред 2 години

Лос Анџелес Лејкерс финалната серија притив Мајами Хит ја добија со 4:2 и ја освоија 17 титула во историјата на франшизата.

Лејкерси титулата му ја посветија на клупската легенда Коби Брајант, кој загина во хеликоптерска несреќа во јануари годинава.

Навивачката прослава на титулата мина со низа инциденти пред „Стејплс центар“, поради што мораше да интервенира и полицијата.

Навивачите најчесто го извикуваа името на Коби Брајант, но кога едно момче на повиците: „Коби, Коби“ порачал: „Е.и го Коби“, бил претепан од толпата.

 

Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Dragon Ball Super (Dub) Episode 123

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 11

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 3

english anime Dragon Ball (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 6

tải go88
Scroll to Top