Драматично белградско дерби, Партизан утна шанса за победа над Звезда

Драматично белградско дерби, Партизан утна шанса за победа над Звезда

пред 1 година

Шампионот од АБА лигата, Црвена звезда успеа да стигне до тесна и драматична 86:85 победа над Партизан во дербито во осмото коло на АБА лигата, откако Коди Милер-Мекинтаер утна обид за победа на „црно-белите“.

Без публика во вечното дерби, Звезда во поголемиот дел од мечот имаше водство, кое беше и двоцифрено, Партизан успеваше да се врати, пред во драматичен финиш да го загуби мечот.

Џордан Лојд беше најефикасен за победниците со 18 поени, Кори Волден додаде 16, додека Томас беше најдобар за Партизан со 19, а Милер-Мекинтаер заврши со 15.

По осум кола, Звезда е убедливо прва со осум победи, додека Партизан се на четвртото место на табелата со 4-4 скор.

Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Bleach Episode 363

AnimeHeaven Demon Slayer: Entertainment District Arc

watch subbed anime AnimeHeaven To Your Eternity

AnimeHeaven Death Note Episode 31

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 Episode 9

tải go88
Scroll to Top