Дуелот Евертон-Сити одложен – пет нови позитивни случаи кај Манчестер сити!

Дуелот Евертон-Сити одложен – пет нови позитивни случаи кај Манчестер сити!

пред 6 месеци

Дуелот на Манчестер сити против Евертон, кој требаше да се оддржи вечерва е одложен откако пет члена на тимот на Пеп Гвардиола имаа позитивни тестови на корона вирусот.

Веста доаѓа откако пред Божиќ, Кајл Вокер, Габриел Жесус и двајца членови на тимот на Сити беа позитивни и го пропуштија мечот со Њукасл, но сега вирусот се раширил во „меурот“ на Сити, што значи дека пресметката на „Гудисон парк“ нема да се оддржи, а неизвесно е дали ќе се игра ио против Челси во недела.

„Евертон-Манчестер сити е одложен по состанокот на бордот на Премиер лигата. Манчестер сити побараа да се презакаже мечот по зголемувањето на случаи на КОВИД-19 во клубот, покрај тие кои беа објавени на Божиќ“, се вели во соопштението на Премиер лигата.

Мечот меѓу Сити, кои полека се качуваат на табелата и Евертон, кои се втори зад Ливерпул требаше да биде вистинско шоу и тест на двата тима во борбата за титулата.

Share

ANIMEFLIX animeflix detective conan: One Punch Man (https://animeflix.nl/m/wNk) Episode 12

WCOStream dubbed anime: Watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 8 (https://wcostream.cc/m/mWX0/ep-8)

Scroll to Top