Едер Милитао има коронавирус

Едер Милитао има коронавирус

пред 4 месеци

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид потврди дека еден играч од нивниот тим е позитивен на коронавирусот. На вчерашните тестирања, позитивен бил Бразиелцот Едер Милитао. Сите останати кои биле во контакт со Милитао биле негативни.

Едер Милитао нема да биде во тимот за утрешниот натпревар со Интер во Лигата на шампионите, а исто така ќе го пропушти и натпреварот во Ла Лига, во сабота.

22 годишниот Бразилец, во саботата, го одигра целиот натпревар против Уеска (4:1).

Во Реал сега се неизвесни пред новите тестирања.

Share

KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! Episode 10 at website https://animefreak.ws one piece animefreak

Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 3 (https://gogoanime.be/m/W9EA/ep-3) at website https://gogoanime.be. See more gogoanime bleach

Scroll to Top