Енди Мареј: Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако е златен!

Енди Мареј: Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако е златен!

пред 3 дена

Иако последните години не е во врвот на светскиот тенис, британскиот тенисер Енди Мареј во Токио доаѓа „со ореол“ на еден од фаворитите за медал.

Шкотланѓанецот е двоен олимписки шампион (Лондон 2012 и Рио 2016 година), па во Јапонија ќе ја брани титулата.

„Олимписките игри многу ми значат и голема чест ми е што сум на четврти ОИ. Го носев знамето во Рио и освои злато на домашен терен во 2012-та. Тоа беа неверојатни моменти. Заминувањето на втора Олимпијада како бранител на титулата е возбудливо и многу се радувам на предизвикот“ изјави Мареј за сајтот на ОИ во Токио.

Иако во моментов е на 104. позиција на АТП листата, Британецот најавува поход по златниот медал.

„Целта е да освојам медал во Токио, идеално е ако на својата земја и донесам злато“ порача Мареј.

Останува да се види коментарот на Новак Ѓоковиќ кој според многумина е „печен“ за златото во Токио.

Share

Website https://animebee.to: Watch Natsume's Book of Friends Season 6 animebee Episode 11 dubbed anime

GoGoAnime: Honkai Impact 3 ~ Lament of the Fallen [Chinese Dub] anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime 10

Website https://animeheaven.pro: Watch Inazuma Eleven: Outer Code animeheaven Episode 4 dr stone anime heaven

Player: https://player.me/gogoanimelol/about

500px: https://500px.com/gogoanimelol

Raovat: https://raovat.vn/members/animefreakws.67164/#about

Scroll to Top