Замина во пензија без освоена титула, но со 4.500.000 долари

Замина во пензија без освоена титула, но со 4.500.000 долари

пред 4 месеци

Колумбискиот тенисер Сантијаго Хиралдо на 32 годишна возраст реши да ја заврши кариерата. Хиралдо стана професионалец во 2004 година, кариерата ја заврши како 311 тенисер во светот.

Најдобар пласиран на АТП листата во кариерата му било 28 место.

Хиралдо кариерата ја заврши без освоена титула, но со заработка од 4.451.251 долари.

Share

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 23 (https://animefreak.ws/m/Yoa/ep-23) at website https://animefreak.ws. See more kiss x sis animefreak

Watch Akudama Drive Episode 9 (https://kissanimeonline.com/m/D3Jn/ep-9) at website https://kissanimeonline.com legend of korra kissanime

Scroll to Top