Зарем е можно? Лингард на „радарот“ на ПСЖ, Интер и Реал?

Зарем е можно? Лингард на „радарот“ на ПСЖ, Интер и Реал?

пред 3 години

Од „отпадник“ во Манчестер јунајтед, до фудбалер за кој се заинтересирани најголемите европски клубови. Тоа е очигледно приказната на Џеси Лингард во 2021 година, откако угледниот „ЕСПН“ тврдат дека Пари Сен-Жермен, Интер и Реал Мадрид се меѓу клубовите кои се заинтересирани за Англичанецот.

Лингард е во неверојатна форма откако пристигна на позајмица во Вест хем во јануари, постигнувајќи 8 гола во 9 меча и тоа беше наградено со повторно повикување во англиската репрезентација.

Вест хем се заинтересирани да го заддржат Лингард постојано, но 28-годишниот Англичанец има уште една година од договорот со Јунајтед, кои би го сакале Деклан Рајс во „трампа“. Според „ЕСПН“, и големите европски клубови почнаа да го следат Лингард.

Share
Scroll to Top