Звезда пропушти +13, Реал со победа во Белград

Звезда пропушти +13, Реал со победа во Белград

пред 10 месеци

Црвена звезда пропушти предност од 13 поени, за да загуби дома од Реал Мадрид со 67:73 во осмото коло на Евролигата, дозволувајќи „кралевите“ по третпат да си заминат од Белград со победа.

Тимот на Саша Обрадовиќ имаше фантастично прво полувреме во кое имаа предност и од 13 поени, но Реал одигра уште подобро во третата четвртина, правејќи пресврт од кој потоа немаше враќање. Победата беше многу значајна за Реал, кои го подобрија скорот на неутрални 4-4, додека Зведа сега има 3-5 по осум кола.

Треј Томпкинс постигна 14 поени за Реал, Ентони Рендолф имаше 13, а по девет постигнаа Џејси Керол и Серхио Љуљ, додека за Звезда, Џордан Лојд имаше 22 поени, а Кори Волден заврши со 16.Share

Watch Street Fighter IV: The Ties That Bind Episode Full

Girly Air Force (https://animeheaven.pro/m/0Wpp) Episode 12

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch anime online for free at AnimeTV anime tv shows on netflix

Molbiol: http://molbiol.ru/forums/index.php?showuser=1188761

Ello: https://ello.co/animeflixnl

Scroll to Top