Ибрахимовиќ повеќе нема да шутира пенали

Ибрахимовиќ повеќе нема да шутира пенали

пред 2 години

„Следниот пенал ќе го шутира Франк Кеси“, им рекол Златан Ибрахимовиќ на новинарите веднаш по натпреварот со Верона (2:2). Ибрахимовиќ во првиот дел промаши пенал, неговиот удар заврши над голот, а потоа во 93 минута постигна гол за израмнување.

Златан Ибрахимовиќ ги промашил последните три удари од 11 метри, во сите натпреварувања, што е негативен рекорд во најсилните европски шампионати.

Поради тоа решил да одмори од изведувањето на пенали. Самиот потврдил дека наредниот ќе му го препушти на Кеси.

Напаѓачот на Милан ја прокоментирал и фотографијата во дресот на Шведска која минатата недела ја објави на „Инстаграм“.

„Не нема да се вратам во репрезентацијата. Само сакав малку да ги нервирам луѓето во Шведска“, со насмевка на лицето одговорил Ибрахимовиќ.Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animeheaven Dragon Ball (Dub)

english dubbed anime AnimeHeaven My Hero Academia Season 4

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 10

watch anime online The Rising of the Shield Hero (Dub)

tải go88
Scroll to Top