Ибрахимовиќ: Јас тренер? Не, би ги тепал играчите

Ибрахимовиќ: Јас тренер? Не, би ги тепал играчите

пред 1 година

Златан Ибрахимовиќ, додека тренира со соиграчите и се подготвува за настап на познатиот музички фестивал Сан Ремо, во свој стил одговорил на новинарско прашње, дали по завршувањето на кариерата би можел да започне тренерска кариера.

„Тоа не е можно! Во текот на натпреварот би удрил двајца играчи, а по натпреварот би се пресметал су уште осуммина“, рекол Ибрахимовиќ.

Поранешниот репрезентативец на Шведска, синоќа одигра 70.минути во победата на милан над Рома од 2:1. Милан на табелата во Серија А се втори, со четири бода помалку од Интер.

Share

sunwin

sunwin

sunwin

sunwin club sunwin web sunwin.apk mới nhất

sun win

Scroll to Top