Играчите од ЕУ нема да бидат странци во Србија

Играчите од ЕУ нема да бидат странци во Србија

пред 5 месеци

Фудбалерите со пасоши на земјите од Европската унија, наскоро во Србија нема да бидат третирани како странци, открил директорот на Фудбалскиот сојуз на Србија Владимир Матијашевиќ.

„Мислам дека четворица играчи со странси пасоши се доволни за секој клуб во Суперлигата. Црвена звезда со толку странци направи значајни резултати во Европа. Сепак, ние го потпишавме договорот за придружување кон Европската унија. Тоа значи дека ќе мора да го смениме ова правило. Играчите од ЕУ нема да бидат странци“, рекол за телевизијата „Арена спорт“, Матијашевиќ.

На прашањето на новинарот кога треба да се очекува новото правило да за почен да се применува, тој рекол.

„Набргу“.

Share

AnimeDao animedao haikyuu: Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://animedao.nl/m/Y116) Episode 12

KissAnime kissanime weathering with you: Fire Force Season 2 (https://kissanimeonline.com/m/gj6V) Episode 24

Scroll to Top