Интер одговорија со тешка победа на Сардинија

Интер одговорија со тешка победа на Сардинија

пред 7 месеци

По испаѓањето од европските натпреварувања во текот на неделата, Интер се концентрираше на борбата за скудетото со камбек 3:1 победа на гостувањето кај Каљари на Сардинија

Домаќините дојдоа во водство преку Рикардо Сотил во 42. минута од мечот, откако Интер пропушти неколку шанси, пред во второто полувреме тие да направат целосен камбек.

Николо Барела израмни во 77. минута, пред Данило Д’Амброзио само што влезе во игра во 84. минута да донесе драгоцена победа за тимот на Антонио Конте. Ромелу Лукаку во 94. минута стави печат на победата на „нераѕурите“.

Со трите поени, Интер се искачи на второто место во Серија А со 24 поени, два помалку од лидерот Милан (кој вечерва ја пречекува Парма), додека тимот на Еузебио ди Франческо е само 12-ти со 12 поени.

Share

KissAnime darling in the franxx kissanime: Watch High-Rise Invasion Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/dmr8/ep-1)

AnimeHeaven bleach anime heaven: Watch Dr. Stone (Dub) Episode 24 (https://animeheaven.pro/m/eJDr/ep-24)

Scroll to Top